Wybór mądry – polityka i ekonomia etykietowania usług o niskiej wartości

W ramach kampanii Choosing Wisely Fundacja American Board of Internal Medicine (ABIM) odważnie zaprosiła profesjonalne stowarzyszenia do pełnienia swojej roli stewardów skończonych zasobów opieki zdrowotnej. Począwszy od 2009 r., National Physicians Alliance, finansowane przez Fundację ABIM, kierowali wolontariuszy z trzech specjalności podstawowej opieki zdrowotnej poprzez opracowanie list pierwszej piątki – wyspecjalizowane wyszczególnienia pięciu możliwych do zrealizowania zmian w praktyce w celu poprawy zdrowia pacjentów poprzez lepsze wybory leczenia, zmniejszenie ryzyka i, w miarę możliwości, zmniejszenie kosztów.2 W kwietniu 2012 r. wysiłki zostały rozszerzone i rozpoczęto kampanię Choosing Wisely , zawierającą listy dziewięciu stowarzyszeń specjalistycznych oraz element dotyczący edukacji pacjenta prowadzony przez Consumer Reports. Wizją dla społeczeństw było opracowanie list zatytułowanych Pięciu rzeczy, które lekarze i pacjenci powinni zadawać pytania , aby wywołać dyskusję na temat potrzeby – lub jej braku – w przypadku wielu często zlecanych testów i terapii 1. W 2013 r. Do stowarzyszenia dołączały dodatkowe stowarzyszenia i grupy konsumentów. wysiłek; obecnie dostępnych jest ponad 40 list specyficznych dla konkretnych produktów i ponad 10 partnerów konsumenckich . Wiadomość, posłaniec i metoda są kluczowymi cechami tej inicjatywy zarządzania. Twórcy kampanii Choosing Wisely starannie przygotowali rekomendację rozmowy , podkreślając potrzeby poszczególnych pacjentów jako najwyższy priorytet, zachowując dominację oceny lekarza, wyboru pacjenta i terapeutycznej diady. Lekarze i ich społeczeństwa, a nie płatnicy, opracowują listy. Jako świadectwo starannego projektowania, inicjatywa ta wydaje się nie budzić obaw związanych z reglamentacją lub podważaniem relacji pacjent-lekarz, ponieważ starania zmierzające do ograniczenia nadużywania opieki zdrowotnej miały tendencję do3.
Uczestnictwo w programie i wybór wymienionych przedmiotów przekazują wiele informacji o społeczeństwach i skłonności ich członków do podejmowania wyzwań stażu. Na pozór tworzenie listy usług o niskiej wartości sugeruje, że lekarze są skłonni do wydawania zaleceń mających na celu poprawę wartości opieki zdrowotnej, nawet wbrew własnym interesom finansowym. Usługi zawarte na listach różnią się jednak znacznie pod względem ich potencjalnego wpływu na opiekę i wydatki. Na przykład Amerykańska Akademia Chirurgów Ortopedycznych uznała stosowanie suplementu bez recepty za jedną z najlepszych praktyk do zakwestionowania. W podobny sposób wymieniono dwa małe przedmioty o trwałym zastosowaniu medycznym oraz rzadką, mniejszą procedurę (płukanie igłą w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego). Co ciekawe, na liście nie pojawiają się żadne ważne procedury – źródło przychodu chirurgów ortopedów, chociaż udokumentowane duże zróżnicowanie w planowej wymianie stawu kolanowego i artroskopii wśród beneficjentów programu Medicare sugeruje, że niektóre operacje mogły być odpowiednie do włączenia.4 Listy innych towarzystw w podobny sposób obejmują przedmioty o niskim wpływie.
Dystrybucja usług ukierunkowanych na dobieranie mądrych list, według Towarzystwa Specjalistycznego. Społeczności uczestniczące ogólnie nazywały usługi innych specjalności jako niską wartość. Wykres pokazuje najbardziej typowe typy usług wymienione przez pierwszych 25 uczestników wyboru mądrych: 29% wymienionych przedmiotów jest celem radiologii; 21%, testowanie serca; 21%, leki; 12%, testy laboratoryjne lub patologia; i 18%, inne usługi
[podobne: hostessy fordanserki, nfz skierowania do sanatorium kontakt, odbudowa zęba po leczeniu kanałowym cena ]
[więcej w: kaufland łódź godziny otwarcia, stomatolog mokotów, encyklopedia zdrowia ]

Tags: , ,

No Responses to “Wybór mądry – polityka i ekonomia etykietowania usług o niskiej wartości”

 1. Springheel Jack says:

  Article marked with the noticed of: okulista dziecięcy[...]

 2. Pluto says:

  cukier to czysta energia

 3. Flakes says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: wózki inwalidzkie lublin[...]

 4. Gustaw says:

  rak płuca to nie oszukujmy się wyrok

 5. Magdalena says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu biegunka u noworodka[...]

 6. Zero Charisma says:

  Nic nie piszą o potasie

Powiązane tematy z artykułem: encyklopedia zdrowia kaufland łódź godziny otwarcia stomatolog mokotów