Wybór mądry – polityka i ekonomia etykietowania usług o niskiej wartości cd

Chociaż deklarowanym celem tej inicjatywy jest zainicjowanie rozmowy , znaczenie wysiłku wynika z jej potencjału, aby skutecznie ograniczyć korzystanie z wymienionych usług. Taka zmiana będzie wymagać zmiany wzorców praktyki i oczekiwań pacjentów, które zostały ukształtowane i wzmocnione przez zwyczajowe nadużywanie opieki zdrowotnej. Co trzeba zrobić, aby usunąć doroczny materiał z amerykańskiego leksykonu. Co przekona pacjentów z chorobami serca, że rutynowe obrazowanie serca nie jest już potrzebne i jest potencjalnie szkodliwe. Skuteczna komunikacja okazała się kluczowym wyznacznikiem satysfakcji pacjenta i odstraszaniem od sporów sądowych, więc nacisk kampanii jest zgodny z interesami lekarzy, ale sukces będzie wymagał umiejętności i czasu.1,5 Wybór mądrych narzędzi komunikacji i działań edukacyjno-konsumenckich. są krytyczne. Najlepiej byłoby, gdyby publiczna kampania edukacyjna była intensywna i trwała, tak aby pełne obciążenie komunikacją nie ograniczało się do ograniczonych rozmów między pacjentem a lekarzem, które są już napięte przez konkurencyjne priorytety. Publiczne raportowanie na poziomie grupy lekarzy, regionów lub szpitali może przyspieszyć zmianę praktyki, nagradzać lekarzy, którzy unikają usług o niskiej wartości, a jednocześnie informować pacjentów o stylach praktyk lekarzy. Bardziej liczne i odważniejsze listy powinny być opracowywane, publikowane i brane pod uwagę. Współpraca między płatnikami a Fundacją ABIM może ułatwić tworzenie list o większym wpływie poprzez umożliwienie wstępnej punktacji sugerowanych pozycji. Z możliwie największą precyzją, płatnicy mogli oszacować wielkość, wpływ na jakość i koszt usług proponowanych do włączenia przed ich skodyfikowaniem na opublikowanych listach. Wyniki dotyczące pozycji na ostatecznych listach można upublicznić. Indywidualny mandat ubezpieczeniowy, rosnące składki i zwiększanie kosztów ponoszonych przez pacjentów wraz z rosnącą publiczną dyskusją na temat korzystania z zasobów narodowych przez służbę zdrowia mogą w wystarczającym stopniu stymulować zainteresowanie takimi informacjami i wysiłki zmierzające do znaczącej reformy praktyki.
Gotowość lekarzy do szczerych postępów w zakresie profesjonalizmu w medycynie i do pełnienia roli stewardów o ograniczonych zasobach opieki zdrowotnej zostanie ujawniona dzięki wysiłkom podejmowanym przez lekarzy, takich jak Choise Wisely. Ogólna akceptacja dotychczasowych wysiłków lekarzy i opinii publicznej jest zachęcająca i prawdopodobnie odzwierciedla nasze wieloletnie zaufanie do lekarzy jako uzdrowicieli i wiarygodnych liderów reformy służby zdrowia. To zaufanie nie może zostać zmarnowane; raczej należy go wykorzystać, aby przywrócić równowagę w naszych inwestycjach w opiekę zdrowotną w naszym kraju.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 22 stycznia 2014 r. O godz.
Author Affiliations
Z Instytutu Zdrowia w Dartmouth i Praktyki Klinicznej (NEM, CHC), Departamentu Medycyny Społecznej i Rodzinnej, Geisel School of Medicine w Dartmouth (NEM) i Norris Cotton Cancer Center, Dartmouth-Hitchcock Medical Center (NEM, CHC ) – wszystko w Libanie, NH; oraz Departament Polityki Opieki Zdrowotnej, Harvard Medical School (TDS), Oddział Ogólnej Medycyny Wewnętrznej, Brigham i Szpital Kobiecy (TDS), Partners Health System Opieki (TDS) oraz Departament Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Harvard School of Public Zdrowie (MBR) – wszystko w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Wybór Wisely: inicjatywa Fundacji ABIM. 2013 (http://www.choosingwisely.org).

2. Grupa robocza ds. Dobrego zarządzania. Listy top 5 w podstawowej opiece: spełnienie obowiązku profesjonalizmu. Arch Intern Med 2011; 171: 1385-1390
Crossref Web of Science Medline
3. Stein R. W związku z wytycznymi mammografii amerykańska grupa zadaniowa ds. Zdrowia staje przed nowymi obserwacjami, Washington Post. 20 grudnia 2009 r. (Http://articles.washingtonpost.com/2009-12-20/politics/36795296_1_task-force-mammography-guidelines-health-care-services).

4. Zrozumienie skuteczności i efektywności systemu opieki zdrowotnej. W: The Dartmouth Atlas of Health Care. Liban, NH: Dartmouth Institute for Health Policy and Clinical Practice, Center for Health Policy Research, 2013 (http://www.dartmouthatlas.org).

5. Levinson W, Roter DL, Mullooly JP, Dull VT, Frankel RM. Komunikacja między lekarzem a pacjentem: związek między roszczeniami o zaniechanie lekarzy i chirurgów podstawowej opieki zdrowotnej. JAMA 1997; 277: 553-559
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Cytowanie artykułów (80)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: nfz skierowania do sanatorium kontakt, dilaterol, lek bez recepty na infekcje intymne ]
[więcej w: wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne nfz, mosty protetyczne cena, ksobne ]

Tags: , ,

No Responses to “Wybór mądry – polityka i ekonomia etykietowania usług o niskiej wartości cd”

 1. Slow Trot says:

  Article marked with the noticed of: kurs fizjoterapii warszawa[...]

 2. Martyna says:

  Mój przyjaciel cierpi na tę alergię

 3. Zero Charisma says:

  [..] Cytowany fragment: menopauza[...]

 4. Necromancer says:

  Najlepiej to robic badania kontrolne

 5. Voluntary says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: skóra[...]

 6. Little General says:

  jak byłam ostatnio na wakacjach to strasznie bolał mnei brzuch

Powiązane tematy z artykułem: ksobne mosty protetyczne cena wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne nfz