Tofacitinib w łuszczycowym zapaleniu stawów u pacjentów z niewystarczającą odpowiedzią na inhibitory TNF ad 7

Dawka 10 mg tofacitinibu, ale nie dawka 5 mg, przewyższała placebo w odniesieniu do szybkości odpowiedzi PASI75 po 3 miesiącach (P <0,001) (Tabela 2). Ponieważ porównanie między dawką 5 mg tofacitinibu i placebo w odniesieniu do odpowiedzi PASI75 nie było znaczące, w hierarchicznym schemacie testowym dyktowano, że porównania pomiędzy tofacitinibem i placebo nie były testowane pod względem istotności w odniesieniu do innych kluczowych drugorzędowych punktów końcowych, które były niższe w hierarchii testów. (Dodatkowe szczegóły dotyczące odsetka odpowiedzi ACR50 i ACR70 są przedstawione na Fig. S4, na podstawie wskaźnika odpowiedzi PASI75 na Fig. S5, i wskaźnika odpowiedzi Kryterium odpowiedzi łuszczycowych na Fig. S5 i Tabeli S2 i S4 w Dodatku Uzupełniającym. ) Po 3 miesiącach średnie zmiany od wartości wyjściowej w wyniku Leeds Enthesitis Index, Dactylitis Severity Score, FACIT-F total score i SF-36 fizycznego wyniku funkcjonowania z dwiema dawkami tofacitinibu w porównaniu do placebo nie mogły być przetestowane pod kątem istotności statystycznej, ale były w tym samym kierunku co wyniki pierwotnych punktów końcowych (tabela 2 i rys. S6 i S7 w dodatkowym dodatku). Średnie zmiany w stosunku do wartości wyjściowej w wyniku Leeds Enthesitis Index, Dactylitis Severity Score, FACIT-F total score i SF-36 fizyczny wynik funkcjonowania po 6 miesiącach wśród pacjentów w ciągłych grupach tofacitinibu były liczbowo podobne do średnich zmian od linii 3 miesiące (tabela 2 i tabela S4 oraz rysunki od S4 do S6 w dodatkowym dodatku). Po 3 miesiącach odsetki pacjentów, u których odpowiedzi spełniały kryteria minimalnej aktywności choroby, wynosiły 23% w grupie otrzymującej tofacitinib w dawce 5 mg, 21% w grupie otrzymującej tofacitinib w dawce 10 mg i 15% w grupie otrzymującej placebo (tabela
Bezpieczeństwo
Tabela 3. Tabela 3. Podsumowanie zdarzeń związanych z bezpieczeństwem. Podczas 3-miesięcznego okresu kontrolowanego placebo częstość zgłaszanych zdarzeń niepożądanych była wyższa wśród pacjentów, którzy otrzymali 5 mg tofacitinibu (55%) oraz wśród osób, które otrzymały dawka 10 mg tofacitinibu (53%) niż u osób otrzymujących placebo (44%); odpowiednie wskaźniki zgłoszonych poważnych zdarzeń niepożądanych wynosiły 1%, 2% i 2% (tabela 3). W ciągu 6-miesięcznego okresu próbnego działania niepożądane zgłaszało 71% pacjentów, którzy otrzymywali w dawce 5 mg tofacitinibu w sposób ciągły, przez 73% pacjentów, którzy otrzymywali ciągle 10 mg dawki tofacitinibu, o 61% pacjentów, którzy otrzymali placebo, a następnie 5 mg tofacitinibu i 58% pacjentów otrzymujących placebo, a następnie 10 mg tofacitinibu (Tabela 3). Częstość występowania ciężkich działań niepożądanych oraz częstości przerwania badanego leku lub placebo z powodu działań niepożądanych była większa wśród pacjentów, którzy otrzymywali ciągle 10 mg tofacitinibu w dawce nieprzerwanej (odpowiednio 6% i 8%) niż u pacjentów, którzy otrzymywali lek. dawka 5 mg tofacitinibu w sposób ciągły (odpowiednio 4% i 4%), ci, którzy otrzymywali placebo, a następnie 5 mg tofacitinibu (odpowiednio 3% i 3%) oraz ci, którzy otrzymywali placebo, a następnie 10 -mg dawka tofacitinibu (odpowiednio 2% i 5%). Najczęstszymi zdarzeniami niepożądanymi spośród czterech grup próbnych były zakażenia górnych dróg oddechowych (9% w ciągłej grupie otrzymującej tofacitinib w dawce 5 mg, 5% w grupie otrzymującej ciągły 10-mg tofacitinibu, 6% w grupie otrzymującej placebo, a następnie 5- mg tofacitinib i 11% w grupie otrzymującej placebo, a następnie 10-mg tofacitinib), zapalenie błony śluzowej nosa (11%, 9%, 6% i 2%, odpowiednio) i ból głowy (8%, 9%, 5%, i 6%, odpowiednio) (tabela S5 w dodatku uzupełniającym)
[hasła pokrewne: Fordanserki, rehabilitacja we Wrocławiu, kursy rehabilitacyjne ]
[podobne: jak zrobić chłopakowi dobrze ustami, ubezpieczenie europejskie, lek do płukania zatok ]

Tags: , ,

No Responses to “Tofacitinib w łuszczycowym zapaleniu stawów u pacjentów z niewystarczającą odpowiedzią na inhibitory TNF ad 7”

 1. Commando says:

  Ile razy juz to czytalem

 2. Łucja says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: USG ciąży[...]

 3. Grzegorz says:

  A ja myslalam, ze mi magnezu brakuje

 4. Gustaw says:

  Article marked with the noticed of: dentysta Warszawa Wola[...]

 5. Lord Nikon says:

  Nic nie piszą o potasie

Powiązane tematy z artykułem: jak zrobić chłopakowi dobrze ustami lek do płukania zatok ubezpieczenie europejskie