Szczypanie biednych Współdzielenie kosztów Medicaid w ramach ACA cd

W tym kontekście proponujemy kilka udoskonaleń, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że podział kosztów doprowadzi do lepszych wyników. Zgodnie z zasadami projektowania ubezpieczeń opartych na wartościach, programy Medicaid mogą selektywnie modyfikować współpłacenie w celu dostosowania cen do spodziewanych korzyści zdrowotnych – na przykład wyeliminowanie współfinansowania z bardzo skutecznych, tanich leków, takich jak ogólne statyny i beta-blokery. Podobnie można rozważyć zwolnienia ze współpłacenia za wizyty w ramach podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych z przewlekłymi chorobami. Korzystanie ze skromnych zapisów uczestników w celu promowania zachowań prozdrowotnych mogłoby być rozsądnym podejściem, gdyby programy Medicaid zapewniły również zapisy z usługami wsparcia, które mogą być potrzebne, aby umożliwić takie zachowania, takie jak trenerzy zdrowia, usługi rzucania palenia i poradnictwo żywieniowe. We wszystkich tych przypadkach kluczowy byłby wkład klinicysty w projektowanie odpowiednich zachęt – przy odpowiedniej ochronie pacjenta.
Ogólnie rzecz biorąc, podział kosztów najprawdopodobniej odniesie sukces w przypadkach, w których osoby rejestrujące się są w stanie dokonywać świadomych wyborów, a kiedy obciążenia finansowe służą wyraźnemu celowi związanemu ze zdrowiem. Wysokie odliczenia zdrowotne, bariery w nagłych wypadkach i premie bez zachęt rzadko spełniają te kryteria. W negocjacjach CMS z Iowa, w których CMS odrzucił ideę wymagającą składek od osób o dochodach poniżej poziomu ubóstwa, administracja Obamy uznała nieodłączną równowagę pomiędzy zachęcaniem do innowacji i ograniczaniem obciążenia dla beneficjentów.
Niektóre eksperymenty stanowe są niewątpliwie opłacalne, ale tylko w połączeniu z rygorystyczną oceną. Podział kosztów to skomplikowane narzędzie polityki. Decydenci polityczni są odpowiedzialni za monitorowanie nowych programów w celu zrozumienia ich wpływu na koszty, jakość, dostęp i zdrowie oraz na wykorzystanie zdobytej wiedzy w celu skuteczniejszego wspierania możliwości rejestracji przez Medicaid w zakresie podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej. Ostatecznie, jeśli ten rodzaj elastyczności zachęci więcej państw do rozszerzenia Medicaid, większość osób o niskich dochodach będzie lepiej wykorzystywać ten wysiłek – ponieważ niektóre koszty są prawie na pewno lepsze niż pozostawanie bez żadnego zasięgu.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z programu Fundacji Zdrowia i Społeczeństwa Fundacji Roberta Wooda Johnsona, University of Pennsylvania, Filadelfia (BS); Departament Polityki i Badań Zdrowotnych, Virginia Commonwealth University, Richmond (LS); oraz Departament Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Harvard School of Public Health, Boston (BDS).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Gould E, Wething H, Sabadish N, Finio N. Jakie rodziny muszą przetrwać: aktualizacja kalkulatora budżetowego EPI z 2013 roku. Wydanie krótkie nr. 368. Waszyngton, DC: Economic Policy Institute, 3 lipca 2013.

2. Manning WG, Newhouse JP, Duan N, Keeler EB, Leibowitz A, Marquis MS. Ubezpieczenie zdrowotne i zapotrzebowanie na opiekę medyczną: dowody z randomizowanego eksperymentu Am Econ Rev 1987; 77: 251-277
Web of Science Medline
3. Remler DK, Greene J. Podział kosztów: tępy instrument. Annu Rev Public Health 2009; 30: 293-311
Crossref Web of Science Medline
4. Goldman DP, Joyce GF, Zheng Y. Podział kosztów leków na receptę: powiązania z lekami i wykorzystaniem medycznym oraz wydatki i zdrowie. JAMA 2007; 298: 61-69
Crossref Web of Science Medline
5. Wright BJ, Carlson MJ, Allen H, Holmgren AL, Rustvold DL. Podnoszenie składek i innych kosztów dla osób zapisujących się na program opieki zdrowotnej w Oregonie spowodowało, że wielu z nich zrezygnowało. Health Aff (Millwood) 2010; 29: 2311-2316
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (12)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: kabiny toaletowe, dilaterol, rehabilitacja we Wrocławiu ]
[patrz też: jak zrobić chłopakowi dobrze ustami, ubezpieczenie europejskie, lek do płukania zatok ]

Tags: , ,

No Responses to “Szczypanie biednych Współdzielenie kosztów Medicaid w ramach ACA cd”

 1. Bruno says:

  Polecam te kapsułki wszystkim osobom mającym problemy ze stawami

 2. Zero Charisma says:

  Article marked with the noticed of: akcesoria stomatologiczne[...]

 3. Eliza says:

  Widzę lekką poprawę

 4. Bartłomiej says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu stomatolog[...]

 5. Leonard says:

  Początkowo wykonaliśmy test na alergie i nic nie wyszło

 6. Blanka says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Ćwiczenia fizyczne[...]

 7. The Dude says:

  Tabletki łyka tylko po ich spożyciu

Powiązane tematy z artykułem: jak zrobić chłopakowi dobrze ustami lek do płukania zatok ubezpieczenie europejskie