Przeniesienie genu antybiotyku peptydowego katelicydyny przywraca zabijanie bakterii w modelu heteroprzeszczepu mukowiscydozy 4

Peptydy przeciwdrobnoustrojowe należą do wrodzonych systemów obrony gospodarza różnych zwierząt. Analiza funkcjonalna oczyszczonych peptydów i białek in vitro niekoniecznie odzwierciedla złożoność interakcji składników, takich jak synergizm i antagonizm między wieloma substancjami. Defekt obrony gospodarza w drogach oddechowych CF badano głównie w modelach eksperymentalnych (4, 6, 8). System obrony gospodarza wyewoluował rodziny peptydów i białek o zachodzących na siebie funkcjach, co sugeruje biologiczną nadmiarowość, która komplikuje analizę funkcjonalną poszczególnych składników. W rzeczywistości dowody, że peptydy przeciwdrobnoustrojowe rzeczywiście przyczyniają się do odporności wrodzonej in vivo, są w dużej mierze pośrednie. Podejścia genetyczne, takie jak analiza zwierząt z nokautem lub wyczerpywanie substancji metodami antysensownymi (6), mogą pomóc wyjaśnić te problemy. Innym podejściem jest nadekspresja endogennych środków przeciwdrobnoustrojowych w celu analizy wyników w zakresie funkcji obronnych gospodarza, takich jak zabijanie bakterii. W niniejszym raporcie opisujemy nowatorską strategię odwracania defektu zabijania bakterii w CF poprzez nadekspresję peptydu przeciwdrobnoustrojowego po przeniesieniu genu za pośrednictwem adenowirusa do powierzchniowych komórek nabłonkowych. Liniowy antybiotyk peptydowy LL-37 / hCAP-18 został wybrany do transferu genów, ponieważ ulega endogennej ekspresji w drogach oddechowych i ma szerokie spektrum aktywności (10). Wyniki te dostarczają również bezpośrednich dowodów, że ekspresja i sekrecja peptydów przeciwdrobnoustrojowych ssaków chroni przed kolonizacją bakteryjną i infekcją. Metody Rekombinowane adenowirusy. Strukturę i produkcję wektora adenowirusowego H5.020.CBCFTR opisano wcześniej (11). Wektor eksprymuje cDNA ludzkiego CFTR z promotora p-pektyny kurzego wzmacnianego przez sekwencje natychmiastowego wczesnego genu wirusa cytomegalii (CMV). Sekwencje obejmujące E1 i E3 są usuwane. Wektory H5.020.CMVLL-37 i H5.020.CMVPG3 wytworzono przy użyciu tego samego szkieletu wirusowego, co zastosowany w H5.020.CBCFTR usuniętego w genach E1 i E3 i wyrażono cDNA katelicydyny LL-37 / hCAP-18. od człowieka i protegriny 3 od świni, odpowiednio. Rekombinowane wirusy wytworzono przez kotransfekcję i przeszukiwanie pod kątem rekombinowanych łysinek, jak opisano dla H5.020.CBCFTR (11). Oba transgenes są napędzane z 5. region flankujący natychmiastowego wczesnego genu CMV. CDNA dla LL-37 / hCAP-18 i protegriny 3 otrzymano odpowiednio z GH Gudmundsson (Karolinska Institute, Sztokholm, Szwecja) i R. Lehrer (University of California. Los Angeles, Los Angeles, Kalifornia, USA). Wektory kodujące peptydy przeciwdrobnoustrojowe intensywnie analizowano w celu określenia, czy ich zastosowanie skutkuje wydzielaniem substancji czynnych przeciwbakteryjnie (dane nie pokazane)
[hasła pokrewne: mosty protetyczne cena, ksobne, odma opłucnowa rehabilitacja ]

Tags: , ,

No Responses to “Przeniesienie genu antybiotyku peptydowego katelicydyny przywraca zabijanie bakterii w modelu heteroprzeszczepu mukowiscydozy 4”

 1. Mercury Reborn says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Catering dietetyczny Gdańsk[...]

 2. Sherwood Gladiator says:

  Jestem w ciąży

 3. Anastazja says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu olej lniany[...]

 4. Inga says:

  bóle podbrzusza i z boku koło biodra to glisda

 5. Marianna says:

  [..] Cytowany fragment: wypadek[...]

 6. Kickstart says:

  Hipokryzja i pomroczność świadoma

Powiązane tematy z artykułem: ksobne mosty protetyczne cena odma opłucnowa rehabilitacja