Przekształcanie praktyk specjalistycznych – centralne sąsiedztwo medyczne pacjenta

Dom opieki medycznej skupiający się na pacjentach (PCMH) jest dobrze przyjętym pojazdem opieki podstawowej w Stanach Zjednoczonych1. Krajowy Komitet Zapewnienia Jakości (NCQA) uznał prawie 27 000 klinicystów w ponad 5000 ośrodkach w całym kraju w ramach programu PCMH. Płatnicy państwowi i prywatni mają własne kryteria certyfikacji. Ponieważ wysiłki PCMH rozprzestrzeniły się i spotkały z mieszanym sukcesem, niektórzy obserwatorzy zauważyli, że odnowienie podstawowej opieki zdrowotnej jest prawdopodobnie konieczne, ale niewystarczające dla rozwiązania problemu fragmentacji opieki i wzrostu kosztów. Służby opieki podstawowej same stanowią zaledwie 6% całkowitych wydatków na opiekę zdrowotną. Co więcej, próby uczynienia podstawowej opieki wyłącznie odpowiedzialną za koszty globalne podnoszą widmo oglądania Termin medyczne sąsiedztwo został ukuty w celu uchwycenia rozszerzonego pojęcia opieki skoncentrowanej na pacjencie, w którym PCMH znajduje się (praktycznie lub w inny sposób) centralnie i jest otoczone przez specjalistyczne kliniki, pomocniczych usługodawców i szpitale.1 Pojęcie Jednak otoczenie medyczne opiera się prawie całkowicie na pojęciu praktyki podstawowej opieki zdrowotnej jako integratora specjalistycznej opieki położonej dalej. Pomimo powszechnej reformy podstawowej opieki, praktyki specjalistyczne pozostały w dużej mierze niezmienione.
Wiele inicjatyw PCMH zmagało się z budowaniem skutecznej współpracy z praktykami specjalistycznymi, które nie mają możliwości i orientacji w celu wspierania współpracy w zakresie opieki. W ośrodku medycznym skoncentrowanym na pacjentach praktyki specjalistyczne mogą być relegowane na peryferiach, a dostęp pacjentów do nich jest ograniczony przez dostawców podstawowej opieki zdrowotnej, jeśli specjaliści nie przyjmą podejścia bardziej populacyjnego i zapewnią lepszą wartość. Sukces dzielnicy medycznej zależy od dostosowania domu medycznego i jego sąsiadów do długoterminowych celów dla ich wspólnej populacji pacjentów. Jednym z możliwych schematów jest specjalny odpowiednik i uzupełnienie koncepcji PCMH: skoncentrowana na pacjencie praktyka specjalistyczna (PCSP).
Kluczowe komponenty domu medycznego skoncentrowanego na pacjencie (PCMH) i specjalistyczna praktyka dla pacjentów (PCSP). W marcu 2013 r., Opierając się na sukcesie programu PCMH, NCQA ustanowiła standardy PCSP dla specjalistycznych praktyk zaangażowanych w model opieki skoncentrowany na pacjencie (patrz tab.). Standardy te mają na celu wzmocnienie koordynacji opieki, poprawę dostępu do opieki specjalistycznej, ograniczenie stosowania niepotrzebnych i powtarzających się testów, poprawę komunikacji oraz pomiar i poprawę wydajności. W skali kraju 64 organizacje przyjęły się jako pierwsi użytkownicy i rozpoczęła się pierwsza runda uznania NCQA. Kliniki uczestniczące pochodzą z różnych obszarów geograficznych i środowisk specjalistycznych. Podobnie jak klocki Lego o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, kliniki podstawowej opieki zdrowotnej i kliniki specjalistyczne muszą mieć mechanizmy blokujące ze standardowymi specyfikacjami. W tym celu standardy NCQA skupiły się w dużej mierze na koordynacji opieki: ustanawianiu umów o skierowanie, mających systemy śledzenia i pętle zwrotne dla polecania, definiując kluczowe elementy w odpowiedziach na skierowanie i informując pacjentów. Standaryzacja koordynacji opieki za pomocą jednego zestawu specyfikacji dla wszystkich specjalności może poprawić łączność nie tylko w pionie, między podstawowymi i specjalistycznymi praktykami opiekuńczymi, ale także poziomo wśród specjalności.
Przebudowa specjalistycznych klinik w celu uczynienia ich bardziej kompetentnymi partnerami w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej jest kolejnym logicznym krokiem w przeprojektowaniu systemu dostaw
[więcej w: lek bez recepty na infekcje intymne, teplice termy, Kabiny Sanitarne ]
[patrz też: fizjoterapia uroginekologiczna, parafrenia, leczenie lekomanii ]

Tags: , ,

No Responses to “Przekształcanie praktyk specjalistycznych – centralne sąsiedztwo medyczne pacjenta”

 1. Olaf says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Relaks spa[...]

 2. Iga says:

  lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

 3. Przemysław says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: forum kulturystyczne[...]

 4. Przemysław says:

  To było 40 lat temu, a nie zmieniło się pod tym względem nic

Powiązane tematy z artykułem: fizjoterapia uroginekologiczna leczenie lekomanii parafrenia