Pacjent zależny od szpitala ad

Wiele osób nawiązało relacje z personelem szpitala i lekarzami, którzy pamiętają je z wcześniejszych przyjęć, a te znajome twarze zapewniają pewność. Pacjenci uzależnieni od szpitala mają tendencję do kontynuowania procesu readmisji z postępującym pogorszeniem stanu funkcjonalnego i utratą odporności w okresie miesięcy do lat. Zwykle każda ponowna hospitalizacja stwierdza, że są gorsze niż po wypisaniu ich na kilka tygodni (lub dni) wcześniej, a leczenie staje się mniej skuteczne. Ostatni okres życia często charakteryzuje się szeregiem kryzysów, obaw i niewygód, dopóki nie zostanie podjęta decyzja o przejściu na opiekę hospicyjną lub pacjent umrze w szpitalu, mimo że wszystko zostało zrobione.
Pod wieloma względami istnienie pacjentów zależnych od szpitala jest bezpośrednim wynikiem sukcesów i postępów medycyny. Podczas naszych treningów w latach 70. i 80. pacjenci ci zmarli szybko. Niewiele mogliśmy zaoferować, gdy ich warunki posunęły się do końca. Wraz z rozwojem technologii i nowych leków, tacy pacjenci przeżywają dłużej; ostre dekompensacje można korygować za pomocą ostrych interwencji pielęgnacyjnych.
Charakterystyka pacjentów, którzy są ponownie hospitalizowani. Zjawisko pacjenta zależnego od szpitala nie było systematycznie badane, chociaż większość lekarzy rozpoznaje pacjentów, którzy spełniają profil (patrz tabela). Niewiele wiadomo na temat częstości występowania pacjentów zależnych od szpitala, odsetka ponownych wizyt, które biorą pod uwagę i czy grupują się w określonych typach szpitali. Mimo, że tacy pacjenci istnieją od wielu lat, przyjęli coraz większe znaczenie w obecnym szaleństwie nad readmisjami szpitalnymi. Odsetek tych pacjentów jest liczony w wskaźnikach readmisji, a ich przypadki mogą być błędnie uważane za niepowodzenia w procesie przejściowym. Jednakże podstawowymi przyczynami tych readmisji są nieudane przejścia, a podejścia do zarządzania nimi muszą być odpowiednio dostosowane.
Koniecznym pierwszym krokiem jest zapewnienie, by leczenie w szpitalu było współmierne do celów i preferencji pacjentów zależnych od szpitala. Lekarze mogą błędnie założyć, że to, czego chcą pacjenci, wymaga ciągłej opieki. I odwrotnie, niektórzy z tych pacjentów mogą nie wiedzieć, że opieka hospicyjna jest dostępna. Dlatego ważne jest, aby omówić cele opieki. Niemniej jednak, po świadomej dyskusji, pozostaje wiele osób, które zdecydują się na kontynuację ostrej opieki. Chociaż ci pacjenci mogą być w ostatnich miesiącach życia, po prostu nie są gotowi, aby przejść do podejścia do opieki po zakończeniu życia. Chcą żyć i wierzą, że mogą utrzymać akceptowalną jakość życia. Jak na ironię, dopóki pozostaną w szpitalu, mogą to zrobić.
Oprócz kierowania pacjentów zależnych od szpitala w każdym indywidualnym przypadku, konieczne jest bardziej systematyczne podejście. Medycyna jeszcze nie uznała etycznego i praktycznego kłopotu, ponieważ stworzyła populację pacjentów nieuleczalnych, delikatnych, ale jeszcze nie terminalnie chorych, bez jednoczesnego rozwijania systemu opieki zdrowotnej, który może zaspokoić ich potrzeby. Domyślnie częste, nieplanowane wizyty w szpitalu intensywnej opieki medycznej stały się awaryjną kopią zapasową.
Opracowanie odpowiedniego i opłacalnego podejścia dla pacjentów, którzy mają złożone schorzenia i których cele opieki wymagają ciągłego lub częstego wsparcia na poziomie szpitala, nie będzie łatwe
[podobne: wyposażenie stajni, difenhydramina, pirymetamina ]
[patrz też: fizjoterapia uroginekologiczna, parafrenia, leczenie lekomanii ]

Tags: , ,

No Responses to “Pacjent zależny od szpitala ad”

 1. Wooden Man says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kosmetyki do solarium[...]

 2. Mr. Lucky says:

  Dotyczy to calej masy ziol, darow natury

 3. Take Away says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: alkohol a zdrowie[...]

 4. Nina says:

  Ból podbrzusza i swędzenie odbytu

Powiązane tematy z artykułem: fizjoterapia uroginekologiczna leczenie lekomanii parafrenia