Ocena autonomii w edukacji medycznej – zarządzanie rzeczami, które idą w nocy ad

Aby wyjaśnić te skutki, zanim autonomia rezydentów zostanie nieodwracalnie ograniczona, ACGME i inne osoby, które regulują programy szkoleniowe, powinny zezwalać, a nawet promować oceny różnych modeli stopniowej autonomii, zwłaszcza w nocy, zamiast ustanawiać jeden sztywny standard wyłącznie na podstawie przypuszczeń. Dwa kluczowe przejścia pojawiają się, gdy lekarze stają się niezależnymi praktykami. Po pierwsze, i, co oczywiste, oczekuje się, że będą funkcjonować jako kompetentni klinicyści, zdolni do podejmowania decyzji i wykonywania procedur bez nadzoru. W celu promowania tego celu opracowano nową terminologię do zastosowania w ocenie podstawowych kompetencji uczestników , zmieniając cele programu nauczania w zakresie przekazywania i testowania mieszkańców w oparciu o konkretną bazę wiedzy, w celu promowania wiedzy na temat funkcji i atrybutów oczekiwanych od przyszłych lekarzy. Obecni lekarze muszą teraz ocenić etapy edukacyjne lub osiągnięcie przez uczestników biegłości w zakresie podstawowych kompetencji określonych przez jednostki akredytujące. Inne nowe terminy, w tym powierzone czynności zawodowe i oświadczenia o przyznanej odpowiedzialności odzwierciedlają cel przełożenia teorii na praktykę. Następny system akredytacji ACGME będzie wykorzystywał koncepcje leżące u podstaw tego nowego języka do regulowania programów rezydencji.4
Drugim, subtelniejszym wyzwaniem dla lekarzy rozpoczynających samodzielną karierę w nauczaniu szpitali jest oczekiwanie, że będą oni jednocześnie zapewniać stażystom odpowiedni nadzór i autonomię. Doświadczeni lekarze pedagogiczni mają obecnie do czynienia z tym wyzwaniem, biorąc pod uwagę zmieniające się role stażystów i uczestników (patrz oś czasu). Czy uczestnicy powinni rutynowo weryfikować wartości laboratoryjne i raporty obrazowania. Czy powinni wprowadzać niewielkie zmiany w terapiach (np. Dawkach leków lub dawkach dożylnych) zleconych przez mieszkańców.
Uważamy, że większość mieszkańców jest tak zdystansowana. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie pokazały, że wielu mieszkańców uważa, że ich autonomia jest nadmiernie zagrożona tylko poprzez obecność fizycznie aktywisty, który zapewnia wysoki poziom kontroli nocnej opieki nad najbardziej krytycznie chorymi pacjentami. zawsze oznacza to, że ograniczona autonomia postrzegana, kiedy lub gdzie zawodowcy przeważają, jest nieznana. Dlatego akredytatorzy i regulatorzy powinni zezwalać i zachęcać do eksperymentów, w których opracowywane i porównywane są różne strategie nadzoru w celu ustalenia najbardziej skutecznych poziomów nadzoru.
Badania porównujące skorygowane o ryzyko wyniki przyszłych pacjentów, których opieka jest prowadzona przez lekarzy, którym przyznano różne poziomy autonomii podczas szkolenia, dostarczyłyby najwyższej jakości dowodów, które mogłyby pomóc w opracowaniu najlepszych przyszłych podejść szkoleniowych. Chociaż czas wymagany do przedstawienia tego rodzaju dowodów jest barierą, upłynęło już dekadę od zmian w czasie służby w 2003 r. Bez zgłaszania takich ocen. Jeśli chcemy uniknąć sytuacji, w której za 10 lat będziemy żałować jeszcze jednej utraconej szansy, musimy zainicjować badania porównujące kohorty lekarzy, którzy zostali przeszkoleni w ramach różnych modeli autonomii.
Aby umożliwić szybszą innowację, należy również przeprowadzić krótkoterminowe badania w celu porównania skutków różnych modeli szkoleniowych na wyniki pośrednie, które mogą leżeć w domniemanej ścieżce przyczynowej w kierunku kompetencji klinicznych.
[patrz też: wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych, lek bez recepty na infekcje intymne, u lekarza po angielsku ]
[patrz też: psychoterapia grupowa warszawa, leczenie kanałowe pod mikroskopem, centrum rehabilitacji kraków ]

Tags: , ,

No Responses to “Ocena autonomii w edukacji medycznej – zarządzanie rzeczami, które idą w nocy ad”

 1. Trip says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kurs manicure[...]

 2. Roadblock says:

  ból długo się utrzymuje należy udać się do lekarza

 3. Weronika says:

  [..] Odniesienie w tekscie do endokrynolog[...]

 4. Daria says:

  moja matka jadła w życiu mnóstwo mleka

 5. Zofia says:

  [..] Odniesienie w tekscie do odszkodowanie za śmierć[...]

 6. The Dude says:

  Moja babcia miała raka płuca

Powiązane tematy z artykułem: centrum rehabilitacji kraków leczenie kanałowe pod mikroskopem psychoterapia grupowa warszawa