Zagrożenia widzenia – Monitorowanie bezpieczeństwa suplementów diety

Epidemiolodzy z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) potwierdzili już, co podejrzany chirurg z przeszczepu wątroby w Honolulu już podejrzewał: OxyElite Pro, popularny suplement bez recepty, był odpowiedzialny za grupę przypadków ciężkiego zapalenia wątroby i wątroby failure.1 Chociaż w maju 2013 r. pacjenci zaczęli się rozwijać poważne zapalenie wątroby, Food and Drug Administration (FDA), którego praca polega na usuwaniu niebezpiecznych suplementów z półek sklepowych, nie dowiedział się o przypadkach do połowy września, 4 miesiące później. Do lutego 2014 r. CDC połączyło 97 przypadków, w wyniku czego 47 hospitalizacji, 3 przeszczepienia wątroby i zgonu, do OxyElite Pro. Ten suplement diety został przypomniany, ale nic nie zostało zrobione, aby zapobiec kolejnemu suplementowi powodującemu niewydolność lub śmierć narządu. Nie wprowadzono również żadnych zmian w celu poprawy zdolności FDA do wykrywania niebezpiecznych suplementów. Opóźniona reakcja FDA – z jej konsekwencjami zagrażającymi życiu – jest spowodowana naszym żałośnie nieodpowiednim systemem monitorowania bezpieczeństwa suplementów. Amerykanie wydają ponad 32 miliardy dolarów rocznie na ponad 85 000 różnych kombinacji witamin, minerałów, roślin, aminokwasów, probiotyków i innych składników suplementów. W przeciwieństwie do leków na receptę suplementy nie wymagają zatwierdzenia przed wprowadzeniem na rynek, zanim trafią na półki sklepowe. Zgodnie z ustawą o suplementach diety i zdrowiu z 1994 r. Wszystko, co jest oznaczone jako suplement diety, jest bezpieczne, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej. FDA jest obciążona nie do pozazdroszczenia zadaniem zidentyfikowania i usunięcia niebezpiecznych suplementów dopiero po wyrządzeniu szkody.
A agencja ma na to swoją pracę: potencjalnie niebezpieczne suplementy są powszechnie dostępne. Stwierdzono już, że ponad 500 suplementów zostało zafałszowanych za pomocą środków farmaceutycznych lub analogów farmaceutycznych, w tym nowych stymulantów, nowych sterydów anabolicznych, niezatwierdzonych leków przeciwdepresyjnych, zakazanych leków odchudzających i nietestowanych analogów sildenafilu. W samym 2013 r. Naukowcy odkryli dwa nowe stymulanty szeroko sprzedawane suplementy. Wraz z kolegami zidentyfikowaliśmy nowy analog metamfetaminy, N, .-dietylo-fenyloetyloaminy (N, .-DEPEA) w popularnym suplemencie sportowym3. Naukowcy FDA odkryli inny środek pobudzający, .-metylofenetyloaminę (.-MePEA) – powieść analog amfetaminy – w dziewięciu suplementach.4 N, .-DEPEA i .-MePEA nigdy nie były badane u ludzi, a ich działania niepożądane są całkowicie nieznane; jednak są one sprzedawane jako naturalne produkty bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek testów wstępnych w zakresie bezpieczeństwa. (Chociaż suplementy zawierające N, .-DEPEA zostały dobrowolnie wycofane z rynku, suplementy zawierające .-MePEA pozostają powszechnie dostępne.)
Szybkie wykrycie szkody wynikającej z tych i innych suplementów jest niezbędne, aby zminimalizować ryzyko dla konsumentów. FDA obecnie korzysta z MedWatch (https://www.safetyreporting.hhs.gov), internetowego portalu FDA dla klinicystów, którzy dobrowolnie zgłaszają niepożądane zdarzenia związane z lekami na receptę, wyrobami medycznymi lub suplementami diety. MedWatch cierpi na poważne niedokładne i niekompletne raporty, które utrudniają wykrywanie szkód nawet z powodu leków na receptę
[przypisy: reha med, rehabilitacja pourazowa, odbudowa zęba po leczeniu kanałowym cena ]
[przypisy: jak zrobić chłopakowi dobrze ustami, ubezpieczenie europejskie, lek do płukania zatok ]

Tags: , ,

No Responses to “Zagrożenia widzenia – Monitorowanie bezpieczeństwa suplementów diety”

 1. Mr. Thanksgiving says:

  jest tam selen , omega 3, witamina D, cynk, kwas foliowy

 2. Sebastian says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: catering dla firm wrocław[...]

 3. Adam says:

  Nie ma co się bać

 4. Glyph says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kwas hialuronowy[...]

 5. Natasza says:

  A ja dostałam zapalenia oskrzeli z powodu przebywania z osobami palącymi.

 6. Tacklebox says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu ashwagandha opinie[...]

 7. Lady Killer says:

  Przerazajace to…

Powiązane tematy z artykułem: jak zrobić chłopakowi dobrze ustami lek do płukania zatok ubezpieczenie europejskie