Zagrożenia widzenia – Monitorowanie bezpieczeństwa suplementów diety ad

Jest jeszcze mniej skuteczny w wykrywaniu negatywnych skutków suplementów, co jest bardziej skomplikowanym zadaniem, ponieważ suplementy są sprzedawane bezpośrednio konsumentom, często zawierają wiele aktywnych składników i są zbyt często niedokładnie oznakowane. Raporty MedWatch rzadko dostarczały wystarczających i odpowiednio aktualnych danych, aby umożliwić wykrywanie klastrów o poważnych szkodliwych skutkach z suplementów. Zamiast tego, lokalne wydziały zdrowia publicznego, CDC lub Departament Obrony często były pierwszymi, którzy wyłapali szkodę z suplementów. Niedawna grupa pacjentów z niewydolnością wątroby na Hawajach jest tego przykładem: raporty MedWatch zostały przedstawione dopiero po tym, jak lokalny wydział zdrowia publicznego już badał stosowanie suplementów u chorych poszkodowanych. Podobnie w 2008 r., Kiedy źle wyprodukowany multiwitamin był odpowiedzialny za ponad 200 przypadków zatrucia selenem – z objawami takimi jak biegunka, zmęczenie, utrata włosów i ból stawów – lokalne wydziały zdrowia złamały sprawę łącząc chorobę z multiwitaminą; Raporty MedWatch były nieistotne. Niedawno w 2011 r. Departament Obrony usunął suplementy zawierające stymulant 1,3-dimetyloamylaminę (DMAA) z baz wojskowych ze względów bezpieczeństwa. FDA potrzebowała dodatkowych 16 miesięcy po wprowadzeniu zakazu wojskowego, aby zebrać wystarczające dane dotyczące bezpieczeństwa z MedWatch, aby ostrzec konsumentów o ryzyku DMAA. Pomimo wysiłków FDA mających na celu usunięcie stymulantów, DMAA pozostaje w dziesiątkach suplementów. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 trzej olimpijczycy zostali wykluczeni z używania DMAA – wszyscy trzej mimowolnie spożyli go w suplementach.
MedWatch nie ma również możliwości udzielania porad klinicznych podmiotom świadczącym opiekę nad chorymi pacjentami. Klinicyści często nie znają składników suplementacyjnych i mogą zwrócić się do ośrodków zatruć, które oferują bezpłatną poradę lekarską po każdym rodzaju narażenia na truciznę. Dochodzenie przeprowadzone przez Government Accountability Office wykazało, że w latach 2008-2010 ponad 1000 zdarzeń niepożądanych związanych z suplementami zgłoszono do ośrodków zatruć, ale nie zgłoszono ich do FDA. Ponieważ dane nie są rutynowo dzielone pomiędzy ośrodkami i agencją, FDA nie miała dostępu do żadnego z tych raportów.
Przykłady potencjalnie niekorzystnych reakcji na prawne składniki i środki fałszujące w suplementach diety. Co można zrobić. Projekt ustawy, który jest obecnie rozpatrywany przez komisję, ustawa o oznakowaniu suplementów diety, sponsorowana przez senatorów Dicka Durbina (D-IL) i Richarda Blumenthala (D-CT), wymagałaby od producentów suplementów, aby zarejestrowali swoje produkty w FDA i przedstawili więcej informacji na temat bezpieczeństwa takie jak informacje o znanych szkodliwych skutkach dla konsumentów (patrz tabela). Projekt ustawy jest krokiem w kierunku zapewnienia, że witaminy, minerały, składniki roślinne, probiotyki i inne składniki suplementu są dokładnie oznakowane, ale nie poprawiłoby to możliwości FDA do wykrywania i usuwania niebezpiecznych suplementów z półek sklepowych.
Niezbędne byłyby zmiany zamiarowe, aby stworzyć skuteczny system nadzoru, zdolny do szybkiego wykrywania niepożądanych zdarzeń związanych z suplementami w Stanach Zjednoczonych. Uważam, że dokładne informacje na temat każdego suplementu sprzedawanego w tym kraju powinny zostać włączone do baz danych prowadzonych zarówno przez FDA, jak i ośrodki zatruć
[więcej w: dilaterol, Rehabilitacja Olsztyn, reha med ]
[podobne: wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne nfz, mosty protetyczne cena, ksobne ]

Tags: , ,

No Responses to “Zagrożenia widzenia – Monitorowanie bezpieczeństwa suplementów diety ad”

 1. Marika says:

  Article marked with the noticed of: herbata zielona[...]

 2. Kuba says:

  czy to możliwe, żeby włókniak zniknął?

 3. Kamila says:

  [..] Cytowany fragment: dom starcow[...]

 4. Dawid says:

  Trzeba się nieźle natrudzić aby takowe znaleźć w aptekach

Powiązane tematy z artykułem: ksobne mosty protetyczne cena wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne nfz