Przepuszczalność membrany jako przyczyna wad transportowych w eksperymentalnym zespole Fanconiego. Nowa hipoteza.

Wstrzyknięcie maleinianu sodu (200-400 mg / kg) szczurom powoduje powstanie aminoacydurii wraz z glikozurią i fosfatemią, co przypomina zespół Fanconiego. Ten eksperymentalny model badano za pomocą mikroiniekcji w proksymalnie zakrzywionych kanalikach nerki, diurezie stop-flow i mikroperfuzji pojedynczych nefronów. Nasze wyniki pokazują, że u szczurów leczonych maleinianem konkurencja pomiędzy aminokwasami lub pokrewnymi strukturami (L-proliną, L-OH-proliną i glicyną) ma takie same cechy charakterystyczne, a napływ aminokwasów netto wydaje się normalny w proksymalnym nefronie. Dane uzyskane za pomocą klasycznych technik zatrzymania przepływu i pojedynczych mikroperfuzji nefronowych również wskazują na normalne wejście wyznakowanych aminokwasów (L-lizyna, glicyna, L-walina, L-prolina, L-cystyna) i 3-0-metylo-D- [3H] glukoza i [32P] fosforan od strony światła komórki proksymalnej kanalików. Jednak wypływ cząsteczek z komórki wydaje się być wzmocniony w bliższym i dalszym kanale; cząsteczki wychodzące z tego miejsca są wydalane bezpośrednio do moczu. Nasze wyniki sugerują, że fosfaturia, aminoacyduria i glikozuria eksperymentalnego zespołu Fanconiego można wytłumaczyć zmianą przepuszczalności błony komórkowej (zwiększonym wypływem) w odległych miejscach nefronu, a nie modyfikacją transportu błony (zmniejszenie napływu) w witrynach proksymalnych, co jest obecnie akceptowane. Nasze dane podkreślają również znaczenie zjawiska wypływu w transporcie membran.
[więcej w: nfz przegladarka skierowan do sanatorium, kaufland łódź godziny otwarcia, centrum rehabilitacji kraków ]

Tags: , ,

No Responses to “Przepuszczalność membrany jako przyczyna wad transportowych w eksperymentalnym zespole Fanconiego. Nowa hipoteza.”

 1. Adrian says:

  Mam zapalenie płuc od 5-ciu lat, lekarze są bezsilni.

 2. Kajetan says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: protezy piersi[...]

 3. Neophyte Believer says:

  Jestem w ciąży

 4. Jowita says:

  Article marked with the noticed of: redukcja zmarszczek[...]

 5. Mr. Gadget says:

  Mam podobne wyniki i te same problemy z wlosami

Powiązane tematy z artykułem: centrum rehabilitacji kraków kaufland łódź godziny otwarcia nfz przegladarka skierowan do sanatorium