Opieka po leczeniu ostrym – kolejna granica kontrolowania wydatków Medicare

Uderzającym wnioskiem z niedawnego raportu Institute of Medicine dotyczącego różnic geograficznych w wydatkach Medicare jest fakt, że opieka po przebytych chorobach jest największym czynnikiem powodującym ogólną zmienność1. Medicare płaci za opiekę po ostrym okresie – krótkoterminowe wykwalifikowane usługi pielęgniarskie i terapeutyczne dla pacjentów wracających do zdrowia od ostrej choroby (zwykle po hospitalizacji), świadczonej przez agencje zdrowia domowego, wykwalifikowane ośrodki pielęgniarskie (SNF), szpitalne szpitale rehabilitacyjne i szpitale długoterminowej opieki. W 2012 roku wydatki Medicare na te usługi przekroczyły 62 miliardy dolarów. W przypadku pacjentów hospitalizowanych z powodu zaostrzenia przewlekłych chorób, takich jak zastoinowa niewydolność serca, Medicare wydaje niemal tyle samo na opiekę po przebytym ostrym nałogu i na readmisje w ciągu pierwszych 30 dni po wypisaniu pacjenta, tak jak to ma miejsce w przypadku wstępnego przyjęcia do szpitala (patrz wykres) . Po leczeniu ostrych wydatków na epizody chirurgiczne jest nieco niższy, ale nadal znaczny. Płatności Medicare na opiekę pośmiertną rosły szybciej niż większość innych kategorii wydatków. Na przykład całkowite wydatki Medicare na pacjentów hospitalizowanych z powodu zawału mięśnia sercowego, zastoinowej niewydolności serca lub złamania szyjki kości biodrowej wzrosły o 1,5 do 2,0% rocznie w latach 1994-2009, podczas gdy wydatki na opiekę powysiłkową dla tych pacjentów wzrosły o 4,5 do 8,5% rocznie .2 Większość szpitali i lekarzy zajmujących się intensywną opieką nie poświęca zbyt wiele uwagi opiece pooperacyjnej. Pacjenci są zazwyczaj wypisywani do ośrodka opieki pogotowia lub domowej opieki zdrowotnej z niewielką koordynacją lub kontynuacją, pojawiając się ponownie na ekranie radaru dostawcy usług opieki zdrowotnej tylko wtedy, gdy wracają do szpitala karetką pogotowia. W ramach zwrotu kosztów za usługi, osoby świadczące usługi opieki zdrowotnej mają niewielką motywację finansową do inwestowania w systemy zapewniające skuteczne przejścia do opieki po przebytym ostrym schorzeniu lub do wspierania usług świadczonych po przebytym ostrym okresie, gdy ostatnio hospitalizowani pacjenci mają powikłania. W związku z tymi problemami szpitale zwracają uwagę szpitali na niedawną penetrację. Nowe programy płatności pakietowych i wspólnych oszczędności oferowane przez Medicare zapewniają znacznie silniejsze zachęty do integracji opieki ostrej i po ostrym.
Istnieje wiele możliwości zaoszczędzenia pieniędzy i poprawy jakości dzięki lepszemu zarządzaniu opieką po leczeniu ostrym. Jednym z nich jest zapewnienie, że pacjenci są leczeni w najbardziej opłacalnym, klinicznie odpowiednim otoczeniu. W przypadku pacjentów hospitalizowanych z powodu zastoinowej niewydolności serca w 2008 r., Medicare zapłacił około 2500 USD w ciągu 30 dni po wypisaniu ze szpitala każdemu pacjentowi, który otrzymał domową opiekę zdrowotną, w porównaniu z 10 700 USD dla osób przyjmowanych do SNF i 15 000 USD dla osób objętych opieką w szpitalu rehabilitacyjnym. 3
W ramach programu płatności pakietowych lub wspólnego oszczędzania systemy opieki zdrowotnej mają silne zachęty finansowe, aby nie kierować pacjentów do ośrodków intensywnej opieki po intensywnej terapii, których nie potrzebują. Istnieje obawa, że zachęty te mogą skłonić usługodawców do niewłaściwego kierowania pacjentów z dala od potrzebnej opieki w bardziej intensywnych warunkach. Jednak w ramach płatności pakietowej systemy opieki zdrowotnej są również finansowo odpowiedzialne za rehospitalizacje, które są istotnym składnikiem łącznych wydatków na odcinek. W 2008 r. Prawie 22% pacjentów hospitalizowanych z zastoinową niewydolnością serca zostało skierowanych do szpitala w ciągu 30 dni, przy średnim koszcie 10 800 USD.
[hasła pokrewne: nfz skierowania do sanatorium kontakt, rehabilitacja pourazowa, wyposażenie stajni ]
[więcej w: kaufland łódź godziny otwarcia, stomatolog mokotów, encyklopedia zdrowia ]

Tags: , ,

No Responses to “Opieka po leczeniu ostrym – kolejna granica kontrolowania wydatków Medicare”

 1. Robert says:

  Mleko krowie jest zdrowe

 2. Wojciech says:

  [..] Cytowany fragment: Analizy cen[...]

 3. Kajetan says:

  Ja wole sie przebadac co roku

 4. Celtic Charger says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dentysta olsztyn[...]

 5. Ada says:

  Moja sąsiadka właśnie ma duże zwyrodnienia

Powiązane tematy z artykułem: encyklopedia zdrowia kaufland łódź godziny otwarcia stomatolog mokotów