Opieka po leczeniu ostrym – kolejna granica kontrolowania wydatków Medicare cd

Niemniej jednak, grupy lekarzy i szpitale będą coraz częściej ustanawiać preferowane sieci podmiotów świadczących opiekę po operacji. Chociaż nie mogą wymagać od pacjentów korzystania z tych dostawców, mogą być w stanie przekonywująco argumentować na podstawie jakości, poziomu usług i ciągłości opieki, którą może zaoferować silne partnerstwo. Szpitale mogą podjąć inne kroki w celu ograniczenia wydatków związanych z opieką po leczeniu w ramach systemu płatności pakietowych. Osoby z dodatkową pojemnością łóżek mogą dłużej zatrzymać niektórych pacjentów z Medicare w szpitalu i odprowadzić je do domowej opieki zdrowotnej, a nie do domu opieki lub ośrodka rehabilitacyjnego; dodatkowy koszt przedłużenia pobytu w szpitalu o dodatkowy dzień lub dwa jest znacznie niższy niż średni koszt przyjęcia do domu opieki. Według jednego z badań z udziałem 12 000 pacjentów, dodatkowy koszt poniesiony w ostatnim pełnym dniu hospitalizacji wynosił zaledwie 2,4% średniego całkowitego kosztu na przyjęcie.
Szpitale i lekarze mają znaczący wpływ na wybory pacjentów po przebytym leczeniu i będą coraz częściej wywierać ten wpływ w ramach programów płatności pakietowych. Podmioty świadczące opiekę po przebytym odejściu muszą przedstawić przekonującą argumentację za ich wartość, a te, które nawiązują preferowane relacje z głównymi szpitalami i grupami lekarzy, wygenerują dodatkową objętość, a tym samym będą w stanie utrzymać poziomy przychodów, skracając czas pobytu.
Zmiany te będą jednak powodować znaczny stres finansowy dla podmiotów świadczących opiekę po okresie ostrym, którym brakuje preferowanych rozwiązań. Większość podmiotów świadczących opiekę po przebytym leczeniu opiera się na płatnościach Medicare w celu wzajemnego subsydiowania opieki dla beneficjentów Medicaid. Chociaż omówione wyżej tendencje będą ogólnie dobre dla pacjentów z Medicare, będą przyciągać zasoby od dostawców, którzy nie mają preferencji. W szczególności w domach opieki zmniejszy to ich zdolność do odpowiedniej opieki dla długoterminowych rezydentów, dla których Medicaid jest głównym źródłem płatności.
Reforma płatności w sektorze opieki zdrowotnej ostatecznie wstrząśnie światem opieki po przebytych chorobach. Decydenci powinni śledzić skutki tych zmian u pacjentów, w szczególności pacjentów Medicaid, i być przygotowanym na interwencję, aby zapewnić, że rozwijający się system jest w stanie zapewnić wszystkim starszym Amerykanom i osobom wymagającym długoterminowych usług wsparcia z niezbędną opieką.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Ze Szkoły Heller dla Polityki Społecznej i Zarządzania, Brandeis University, Waltham, MA.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Newhouse JP, Garber AM. Różnice geograficzne w usługach Medicare. N Engl J Med 2013; 368: 1465-1468
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Chandra A, Dalton MA, Holmes J. Duże wzrosty wydatków na opiekę postacute w Medicare wskazują na możliwość oszczędności w tych warunkach. Health Aff (Millwood) 2013; 32: 864-872
Crossref Web of Science Medline
3. Gage B, Morley M, Ingber M, Smith L. Epidemie po ostrych epizodach: rozbudowany plik analityczny. Waltham, MA: RTI International, czerwiec 2011.

4 Kramer A, Fish R, Min S. Wskaźniki wyników w zakresie absolutorium dla społeczności i ponownego hospitalizacji (rok finansowy 2011). Raport pracowników Providigm, LLC, dla Komisji Doradczej ds. Płatności Medicare, kwiecień 2013 (http://medpac.gov/documents/Apr13_CommunityDischarge_CONTRACTOR.pdf).

5. Taheri PA, Butz DA, Greenfield LJ. Długość pobytu ma minimalny wpływ na koszt przyjęcia do szpitala. J Am Coll Surg 2000; 191: 123-130
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (55)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: kabiny toaletowe, hostessy fordanserki, cyklopiroksolamina ]
[patrz też: wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne nfz, mosty protetyczne cena, ksobne ]

Tags: , ,

No Responses to “Opieka po leczeniu ostrym – kolejna granica kontrolowania wydatków Medicare cd”

  1. Sexual Chocolate says:

    Moja corka2latka ma wraz zapalenie oskrzeli czy podczas tej choroby można ją kąpać

  2. Easy Sweep says:

    [..] Cytowany fragment: Leczenie żylaków Warszawa[...]

  3. Justyna says:

    Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

Powiązane tematy z artykułem: ksobne mosty protetyczne cena wyszukiwarka skierowań na leczenie sanatoryjne nfz