Identyfikacja dwóch wariantów krótkołańcuchowych alleli dehydrogenazy acylo-koenzym A, z których każda zawiera inną mutację punktową u pacjenta z niedoborem dehydrogenazy krótkołańcuchowej acylo-koenzymu A.

Dwa odmienne zmutowane allele prekursorowego (p) krótkołańcuchowego genu dehydrogenazy acylo-CoA (SCAD) zidentyfikowano u pacjenta z niedoborem SCAD (YH2065) z zastosowaniem reakcji łańcuchowej polimerazy w celu powielenia cDNA zsyntetyzowanego z całkowitego RNA z jej fibroblastów. Komórki od tego pacjenta wcześniej pokazano syntezę labilnego wariantu SCAD w przeciwieństwie do normalnej stabilności wariantów SCAD w dwóch innych liniach komórkowych z niedoborem SCAD (Naito, E., Y. Indo i K. Tanaka., 1989. J. Clin. Invest. 84: 1671-1674). W niniejszym badaniu stwierdzono, że oba zmutowane allele YH2065 zawierają przejście C —- T, jedno w pozycji 136, a drugie w pozycji 319 regionu kodującego cDNA pSCAD. Klony cDNA amplifikowane z tego regionu wykazywały tylko jedną z przejść C —- T, co wskazuje, że każda mutacja pochodziła z różnych alleli pSCAD. Każda z tych mutacji zmieniła znane miejsce endonukleazy restrykcyjnej, a analiza restrykcyjna dodatkowych klonów cDNA ze zamplifikowanego zmutowanego cDNA i Southern blotting zmutowanego genomowego DNA potwierdziła obecność dwóch unikalnych zmutowanych alleli w YH2065, co wskazuje, że YH2065 jest heterozygotą złożoną. Te przejścia C —- T powodują zastąpienie Arg-22 i Arg-83 dojrzałego SCAD odpowiednio Trp i Cys.
[przypisy: psychoterapia grupowa warszawa, encyklopedia zdrowia, leczenie lekomanii ]

Tags: , ,

No Responses to “Identyfikacja dwóch wariantów krótkołańcuchowych alleli dehydrogenazy acylo-koenzym A, z których każda zawiera inną mutację punktową u pacjenta z niedoborem dehydrogenazy krótkołańcuchowej acylo-koenzymu A.”

 1. Glyph says:

  Article marked with the noticed of: chirurgia stomatologiczna[...]

 2. Captain Peroxide says:

  Koszt w aptece bez recepty niecałe 20 zł.

 3. Jokers Grin says:

  Article marked with the noticed of: lifestyle[...]

 4. Cereal Killer says:

  Rozumiem, że największy problem że nie ma badań

 5. 57 Pixels says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: żeń szeń[...]

 6. Trip says:

  Mój przyjaciel cierpi na tę alergię

Powiązane tematy z artykułem: encyklopedia zdrowia leczenie lekomanii psychoterapia grupowa warszawa