Ekspresja genu uteroglobiny w macicy królika podczas ciąży i płodu w płucach. Związek między poziomem erytropoetyny i eikozanoidów w rozwijającym się płucu płodu.

Gen uteroglobiny (UG) koduje podobne do cytokiny, wielofunkcyjne, przeciwzapalne białko o silnej aktywności hamującej fosfolipazę A2. Sugeruje się, że podczas implantacji białko to chroni zarodki przed matczynym napadem immunologicznym, ułatwia utrzymanie spokoju w macicy podczas ciąży, zapobiega przedwczesnemu porodowi i pomaga utrzymać narząd oddechowy wolny od stanu zapalnego. Uważa się, że ta ostatnia funkcja UG jest realizowana przez zapobieganie hydrolizie fosfolipidów powierzchniowo czynnych przez fosfolipazę A2 swoistą dla płuc. Stosując odwrotną transkrypcję łańcuchowej reakcji polimerazy, hybrydyzację in situ, immunofluorescencję i test radioimmunologiczny, badaliśmy ekspresję genu UG w macicy królika podczas ciąży i płodowego płuca. Tutaj donoszemy, że: (a) w przeciwieństwie do poprzednich doniesień, ekspresja genu UG w macicy królika występuje w okresie ciąży z gwałtownym spadkiem tuż przed porodem; (b) ta ekspresja genu dramatycznie wzrasta w płucach płodu ze wzrostem wieku ciążowego; i (c) podczas gdy istnieje odwrotna zależność między poziomami UG, PGE2 i PGF2 alfa, stwierdzono dodatnią korelację w stosunku do UG i leukotrienu C4 w płucu płodu. Nasze wyniki podnoszą możliwość, że rozregulowanie ekspresji genu UG, przynajmniej w części, może przyczynić się do wystąpienia przedwczesnego porodu i rozwoju zapalnej choroby płuc u wcześniaków.
[podobne: jak zrobić chłopakowi dobrze ustami, kaufland łódź godziny otwarcia, leczenie kanałowe pod mikroskopem ]

Tags: , ,

No Responses to “Ekspresja genu uteroglobiny w macicy królika podczas ciąży i płodu w płucach. Związek między poziomem erytropoetyny i eikozanoidów w rozwijającym się płucu płodu.”

 1. Jędrzej says:

  U mnie pojawił się nie jeden włókniak

 2. Woo Woo says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: depilacja laserowa gdańsk[...]

 3. Aniela says:

  Moja babcia ma zaćmę

 4. Dropkick says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: uśmiech[...]

 5. Wojciech says:

  Często boli mnie głowa jakby to był tętniak

Powiązane tematy z artykułem: jak zrobić chłopakowi dobrze ustami kaufland łódź godziny otwarcia leczenie kanałowe pod mikroskopem